Tc No İle GSS Sorgulama

Kategori : Edevlet, GSS - Etiketler :, , - Tarih : 25 Haziran 2013

Genel Sağlık Sigortası sorgulama (GSS Sorgulama) işlemi artık online olarak internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bildiğiniz gibi Genel Sağlık Sigortası, 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürürlüğe sokulmuştur. Belirlenen kurala göre eğer bir kişi sağlık hizmetlerinden faydalanmak istiyorsa ve geliri asgari ücretin üçte birinden fazla oluyorsa sigorta yatırmak zorundadır. Yaptığınız ve yapmanız gereken sigorta sorguları gibi işlemler artık GSS Sorgulama hizmetiyle cevaplanabilir. Genel Sağlık Sigortası sorgulama için Ziraat bankası web tabanlı yeni uygulamasını müşterilerinin hizmetine sunmuş durumdadır.

ONLİNE GENEL SAĞLIK SİGORTASI SORGULAMA

İnternetten online olarak Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemi için Sosyal Güvenlik Kurumunun internet sitesine girip menülerden online hizmetleri seçip sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ya da Ziraat bankasının geliştirmiş olduğu uygulama ile kolayca GSS Sorgulayabilirsiniz. Ziraat Bankası Uygulaması ile Genel Sağlık Sigortası Sorgulama Sayfası: sgk.ziraatbank.com.tr
Bu internet sitesine girdiğinizde karşınıza birkaç doldurmanız gereken alan çıkacaktır. Ziraat Bankası “Genel Sağlık Sigortası sorgulama” sayfasında sırasıyla “SSK Sicil No ya da T.C. Kimlik No ya da VKN numaranızı” girin. İkinci satırda ise sorgu tipi bölümünden sorgulatmak istediğiniz seçeneği seçin (Genel Sağlık Sigortası Prim, Sosyal Güvenlik Kurumu Borçlanma gibi..). Son olarak da güvenlik kodunu doğru bir şekilde yazdıktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Böylece kolaylıkla Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

GENEL SAĞLIK SİGORTASI BORÇ SORGULAMA VE ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ.

Kaynak: gss sorgulama

Be Sociable, Share!
Yorumlar (2)
 • 06 Temmuz 2013 tarihinde Celal helvacı tarafından

  Ne zaman emekli olabilirim

 • 02 Ekim 2013 tarihinde selim han tarafından

  genel sağlık sigortası

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :
  Önceki yazıyı okuyun:
  Devlet 10 bin Koruma Memuru Alıyor Haberi
  30 bin Koruma Memuru alımı ne zaman?

  İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800...

  Kapat